Veci samozrejmé

Autor: Martin Mráz | 2.8.2014 o 0:17 | Karma článku: 3,85 | Prečítané:  187x

Ranná šichta pri oprave strechy by nebola tou správnou, keby sme sa na niečom nepochytili. Asi to tak má byť. Každý máme odlišné očakávania od tej istej práce. Svedkovia susedoví musia mať radosť, lebo aspoň vedia v akom štádiu úprav sme bez toho aby sa museli v takejto horúčave slniť na spálenej tráve. Malicherná záležitosť stála medzi nami ako sto metrový múr mojich nárekov. V minútach ticha som žil svoj oddelený svet a rozmýšľal.

Je to tak samozrejmé, že oco vstane a ide makať. Je to tak samozrejmé, že raňajky sú na stole, že čaj sám stojí v pozore. Zrejme je to jasné, zdravé ruky ležia v kapse. Všetko na podnose a podnosom, nepočítaj s prínosom... Málo mi je môjho sveta, čo som to za rozmaznané dieťa.

Akosi som si zvykol na nejaký nezdravý štandard. Aký ľahký majú život tí a tí.... Akosi som viac žil v surealisticko-mediálnej halucinácii. Svet sa zdal tak „ízi“. Užívaj si, žijeme len raz. Takto nejak znie ten správny hlas. Čím viac som bol ponorený do užívania si, tým viac som iba nešťastne dúfal, že budem šťastný, lebo takto sú šťastní všetci. Užívajú si, tak si užívaj... Ligotavé pozlátko na  presladenej čokoláde, ktorá vám ukrojí kúštik z okamihov šťastia aby vám následne pokazila žalúdok. Ako jednorázová dávka heroínu, rozšíri zreničky, no rozdupe dušu.

Vďaka za tie veci samozrejmé, ktoré sú tak málo zrejmé.

PS: Ďakujem, že mám s kým viesť tie naše ranné hádky.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Po sneme: nejde o reštart, ale o štukatérske práce

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.


Už ste čítali?