Ešte, že je dnes deň zeme......

Autor: Martin Mráz | 22.4.2011 o 21:17 | (upravené 23.4.2011 o 9:36) Karma článku: 2,06 | Prečítané:  414x

Vieme ešte, že čo je veľký piatok? Vieme ešte čo je pôst? Vážime si my vôbec ešte tento sviatok? Prešlo 40 dni pôstu, 40 dni zdržiavania sa mäsitého pokrmu vo dve dni v tyždni. Za 40 dni sa ako kresťania snažíme dodržiavať pôst, a snažíme sa za ten čas zlepšiť polepšiť možno aj zmeniť.

 

Je zaujimavé ako sa naša spoločnosť k týmto sviatkom zachováva. Vo veľký piatok plné supermarkety, ľudia sa na seba nevraživo pozerajú, každý sleduje len svoje záujmy. Je smutné, že akurát v ten deň sa všetci náhlia s plnými košíkmi k pokladniam, so super akciovým tovarom. Pokladne plné ľudí ktorí šalejú a niesu schopný čakať ani minútu. Ani minútu, ani sekundu. Ticho je niečo nepoznané. Je to tabu dnešného sveta. Za celé dni niesme schopný sa stišiť. Niesme schopný sa zamyslieť nad významom pôstu, veľkého piatku a dalších po sebe idúcich dní. Je smutné, že v našej krajine, ktorá sa pokladá za kresťanskú, reálne nič nenasvedčuje tomu žeby sme ozaj kresťanmi aj boli. Dnes je vraj veľký piatok..... Vraj. No ak si dneska niekto pozrie program na komerčných televíziach zistí ako veľmi sa pohľad na veľkú noc zmenil. Ako každý z vysoka kašle na nejaké posolstvo nejakého bezvýznamného sviatku, ktorého hlavným motívom je aj tak príchod jari, oblievačka a šibačka. V správach som sa ani o veľkom piatku nedozvedel. No samozrejme som sa dozvedel, že dnes je deň zeme. No super..... Je zaujimavé, že keď veľký piatok pripadne na dátum nejakého iného „významného" dňa, tak sa na veľký piatok úplne zabúda. Akoby už v tejto spoločnosti úplne stratil význam.

Možno je to len môj osobný pocit no zdá sa mi, že každým rokom sa akoby vytrácalo duchovno z nás a akoby sme hľadali len materiálno. Smutné na tom je len to, že ak budeme staviať len na materii, časom zistíme, že hoci máme všetko aj tak nám niečo chýba. A tak ja len dúfam, že sa z nás nestanú ľudia síce s plnými peňaženkami no prázdnymi srdcami.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

DOMOV

Prieskum Polis: Voľby by vyhral Smer, SNS preferencie klesli

Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.


Už ste čítali?