Nenechajme sa.....

Autor: Martin Mráz | 10.6.2011 o 22:15 | Karma článku: 4,65 | Prečítané:  1192x

Je pravda, že žijeme?? Sme si ozaj istý, že žijeme to čo chceme?? A vôbec myslíme, že žijeme alebo žijeme to čo myslíme??? To sú otázky, ktorími sa v poslednom čase dosť zaoberám. A či azda sa mám zaoberať alebo radšej nie?? Je tu toľko otázok a navyše i toľko odpovedí, že by sa mohlo zdať, že nájsť jedinú správnu je nemožné.

 

 

 

Ja viem veľmi ťažko sa žije ak sa snažíme nájsť jedinú správnu odpoveď na všetko. No taká správna odpoveď neexistuje. Tých správnych je nekonečne veľa.  A každý jeden ju má. Nikto nemôže byť väčším expertom na tvoj život ako ty. Veď ty ho žiješ, ty sa poznáš. My ľuďia máme tendenciu chcieť mať vždy pravdu. To sa potom odráža samozrejme do našich životov. Učíme našich potomkov to ako sa majú správať, učíme ich, že to je normálne no to už nieje. Nedávame im rady, ale príkazi: „toto tak tam musí byť." Prečo??? To nikto nevie. Mňa to tak naučila moja mamka a teda tak to je. Ale potom sa nečudujme, že dieťa vyrastie a je plné predsudkov voči Maďarom, cigánom, chorím, zdravím, múdrim, hlúpim, rockerom, raperom a ešte neviem ku komu. Prosto častokrát nám v našej výchove chýba ľudskosť voči osobám, ktoré nepoznáme. Ja sám to poznám sám si častokrát poviem, že no tak „tento" je fakt nenormálny. Ale...... Mám ozaj právo na to aby som odsúdil niekoho bez toho, že ho poznám len na základe nejakej mojej vypredsudkovanej dedukcie??? No neviem či mám, ale robím to. Možno to znie úsmevne no občas mám pocit, že je to skôr na plač.

 

Čím viac sa snažíme ukazovať len naše dobré stránky, čím viac sa snažíme nerobiť chyby a tlačime si do hlavy, že musíme byť len šťastný a úspešný, tým väčmy sa ničíme. Veď kto kedy povedal, že život ma byť ľahký, kto kedy povedal, že nemôžem mať strach. Kto kedy povedal, že je zlé prežívať stres??? A tieto ale aj iné presvedčenia, ktoré akoby nám boli častokrát vnucované a to nielen z nášho okolia ale častokrát i z médií, nám zbytočne zťažujú život. Zbytočne často riešime veci, ktoré nestoja ani za mak pozornosti. Akoby sme my ľudia tu mali byť ako dokonalé bytosti, ktoré nemajú právo na chyby. Akoby každý vždy a všade musel vyzerať tip-top. Veď to je choré.

 

A ani sám nerozumiem tomu, že mnohí si viac stavajú na tom, že čo si o nich myslia iní ako na tom čo si o sebe myslia sami. To už snáď sa ja nepoznám lepšie?? Naša hodnota nepadá a ani nestúpa podľa toho čo si o nás myslia druhý našou hodnotou sú naše činy, naše názory, naše postupy i pády. Myslíte si snáď, že ak si niekto o Einsteinovi myslel, že je hlupák, tak ním aj bol? Pochybujem. A tak nechcime byť taký ako sa to od nás žiada, buďme radšej len ľuďmi.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?