Život a jeho malichernosti

Autor: Martin Mráz | 27.5.2014 o 18:35 | (upravené 27.5.2014 o 18:43) Karma článku: 5,49 | Prečítané:  513x

Kráčam upršaným dňom, cestou rozbitou a vedúcou do krajiny malicherností. „Ach, Bože čo je to za počasie?!!....“ Depresívna trpkosť kvapiek na mojej tvári kotúľajúcich sa dole lícami, ktorá s nahromadenou silou gravitácie, akoby ťahala i moju dušu do tej tmavej miestonosti bez vzduchu sa pomaly usádza v  mojej vnútornej roztrieštenosti. Cesta rozbitá a ja šúcham podrážkami o zem, akoby som snáď ani nevedel kam kráčam. Nespokojný, unavený a nahnevaný na seba a všetkých okolo, iba zastávam priestor pre inú kreatívnu bytosť na tomto svete. Oblačno v mojom vnútri neutícha a schyľuje sa k ďalšej zrážkovej činnosti. Dážď polieva kreatívnu dušu, aby mohla rásť a tvoriť, aby rozdávala radosť tým, ktorý o ňu stoja. Tento príval munzúnového dažďa, ale moju dušu utápa a hrozí jej zatopením. 

Mrzí ma, že nestíham. V boji s časom som ten čo nehrá férovo, sám skrývam osudu svoje karty a očakávam, že ten čo ich rozdáva mi pošle tie, ktoré potrebujem. Toľko povinností, toľko starostí, toľko hlúpostí ťaží moju dušu...

Dnes, ale nastala zmena. Slnko ukázalo svoje lúče a pohladilo moju dušu. Dnes ráno sme boli v zariadení, kde sa venujú mentálne postihnutým deťom i dospelým. V rámci štúdia sme si pre nich pripravili malý program. My sme tam prišli aby sme im čo to ukázali, aby sme ich potešili, aby sme ich niečo naučili... A viete čo vám poviem? Nie my, ale oni nám to ukázali.. Ukázali a naučili nás to, že staviame svoj život na malichernostiach, na hlúpostiach na veciach, na ktorých možno záleží raz a potom už nikdy. Že život nežijeme, ale prežívame a pritom ľutujeme tých kvázi „postihnutých“, a pritom si niekedy neuvedomujeme, že práve my sme tí, týmto svetom postihnutí. Ďakujem za túto skúsenosť a ďakujem všetkým zúčastneným, lebo toto je život.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Výbuch na koncerte v Manchestri neprežilo 22 ľudí

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.

KOMENTÁRE

Teror siahol na deti

Útok na štadión plný mladých ľudí jasne naznačuje, že pre teroristov neexistujú hranice.

DOMOV

Politický geograf: Veľa ľudí nevie, koho si proti Kotlebovi vybrať

Kotleba ťaží aj zo slabej informovanosti.


Už ste čítali?